تبلیغات
وب سایت رسمی سازمان دانش آموزی شهرستان بروجرد - آخرین هفته نامه انجمن معرفتی – بصیرتی

<< بسم الله الرحمن الرحیم >>

*** اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان (عج) و احفظ نائب المهدی امامنا الخامنه ای (حفظه الله تعالی) ***

 آخرین هفته نامه انجمن معرفتی – بصیرتی

سازمان دانش آموزی شهرستان بروجرد

تابستان 93

مبحث اول : با قرآن ...

*** بسم الله الرحمن الرحیم ***

@ الحمد لله رب العالمین @ الرحمن الرحیم @ ملک یوم الدین @ ایاک نعبد و ایاک نستعین @ اهدنا الصراط المستقیم @ صراط الذین انعمت علیهم غیر المغضوب علیهم و لا الضالین @

*** صدق الله العلی العظیم ***

*** به نام خداوند بخشنده بخشایشگر ***

@ ستایش مخصوص خداوندی است که پروردگار جهانیان است @ (خداوندی که) بخشنده و بخشایشگر است @ (خداوندی که) مالک روز جزاست @ (پروردگارا) تنها تو را می پرستیم و تنها از تو یاری می جوییم @ ما را به راه راست هدایت فرما @ راه کسانی که آنان را مشمول نعمت خود ساختی ؛ نه کسانی که بر آنان غضب کرده ای ؛ و نه راه گمراهان @

*** راست گفت خداوند بلند بالا و بلند مرتبه ***

( نام : فاتحه ) / ( شماره سوره : 1 ) / ( تعداد آیات : 7 ) / ( محل نزول : مکه ) / ( جزء : 1 ) / ( تعداد کلمه و حروف : 27 کلمه و 140 حرف ) / ( تعداد نامها : 28 عدد ) / ( برخی از این نامها عبارتند از : اساس ، استقامت ، استعانت ، ثناء و... )

فاتحه از ریشه << فتح >> به معنای گشایش و گشودن و << فاتحه >> به معنای گشاینده و آغازگر است ؛ علت نامگذاری سوره حمد به فاتحه می تواند یکی از این وجوه باشد : قرآن کریم با این سوره آغاز می شود – آموزش قرآن از این سوره شروع می شود – نماز با این سوره آغاز می شود – اولین سوره ای است که نازل شد – اولین سوره ای است که در لوح محفوظ ثبت شد – واژه << حمد >> آغازگر هر کلام و کتابی است .

 

مبحث دوم : شهادت ...

(( گمنام ))

کسی که نامش گم شده باشد ؟ مگر تو گم شده ای ؟ نامت را گم کرده ای ؟؟ نه خب این که نمی شود ؛ شاید هم معنیش این است

" کسی که ما نام او را گم کردیم "

نه ؟ به نظرم این نزدیک تر باشد ؛ اینکه ما تو را گم کرده باشیم . در دلمان ، در یادمان ، در کارهایمان ...

و تنها بعضی وقت ها از تو " حرف " زدیم و هر از گاهی آمدیم به دیدنت برای " تجدید عهد " ! یادم نیست آن عهد چه بود ؟! راستش هیچکس راجبش با من حرف نزد ؛ فقط در سایت ها خواندم که ما با شما تجدید عهد کردیم . شاید عهد ما این بود که بیاییم بر سر خاکتان و عکس رسانه ای بگیریم ؟

خب این هم عهدیست !

گمنامیت را در تمامی سایت ها نوشتند و تو مشهور شدی ؛ و این شد که نامت بیش تر گم شد در این هیاهوی روزمرگی ؛ و کاش آنچه گم می شد فقط یک نام بود

که می گویند " گمنامی تنها برای شهرت پرستان درد آور است ... "

بگذریم

آن روز می گفتند شما برای حفظ دین ... وطن ... سربلندی ما هم میهنانتان رفتید و شجاعانه جنگیدید و با نشان شهادت بر سینه تان برگشتید . جبرانش که غیر ممکن است اما برای سپاس گذاری از شما ؛ یادمانی ساختیم برایتان !

تابستان ها از نور آفتاب ، و زمستان ها از برف سفید زمستانی ، و چه زیبا شد بنای یادبودتان ... تا اگر نامتان فراموش شد ، یادتان بماند .

راستی دلتان برای فاو و آنجا که فکر کنم اسمش قصر شیرین بود تنگ نشده ؟ به گمانم آفتاب گرمتری داشت !

و تو اینجا  " چه غریبی  " ...

(( شادی روح شهدا فاتحه با صلوات ))

مبحث سوم : با ولایت ...

ما منتظر صبح شب یلداییم                                                                          آماده برای فرج فرداییم

فردا که عزیز فاطمه (عج) می آید                                                 با  " خامنه ای (حفظه الله تعالی) " به کربلا می آییم

روز وداع با امام روز تلخی بود ، اما حقیقتی بود که باید به آن تن می دادیم و به فردایی می اندیشیدیم که راه و نام و خط امام سرمشق اداره کشور باشد . روز وداع تلخ ، روز تدبیر هم بود . امانت امام باید به بهترین و صالح ترین فرد سپردع می شد و خداوند هم آن روز سرنوشت ساز را با سرانگشت خبرگان ملت رقم زد .

بیش از 20 سال از آن روز ها می گذرد . 20 سال تدبیر و اداره کشور کافی است تا نگاهی به پشت سر بیندازیم و بدانیم که از چه گردنه های هولناکی عبور کرده و چه فتنه هایی را از سر گذرانده ایم . آن هنگام که مکتب امام در مشی و مرام مردی حسینی تبار تجلی یافت ، راه نجات را یافتیم .

*** لبیک یا خامنه ای ***

مبحث پایانی : غریبانه ای برای مهدی (عج) ...

و الشمس که بی روی تو من حیرانم

و الفجر که بی وصل تو در بحرانم

و اللیل که چون موی تو روزم تاریک

و العصر که بی عشق تو در خسرانم

بار دیگر پا به جاده گذاشته  و به زیارت حضورت آمده ام ... پای برهنه ... با کشکولی از کلمات پوسیده نخ نما ... با خاطره جمعه های گنگ ... می دانم !

واژه هایم بوی غربت می دهند ؛ بوی انتظار های زرد ، بوی جاده های بی گذر . هنوز که هنوز است ، به لبخند تو نرسیده ام ؛ به نوازش معصوم نگاهت .

مولای من !

حجم کدام واژه در کلامم کم است که نگامه نمی کنی ؟ دلتنگی کدام ندبه در جمعه هایم نیست که بی قرارم کرده ای ؟ دلواپسی کدام جاده در نگاهم گم است که نمی آیی ؟ ببین که چگونه جاده های جمکران آشنای قدم های خسته ام شده اند .

دستی برآر مولا !

واژه ای بکار در ضمیر خشک سوزانم ! رها کن مرا از هجوم کلمات مصنوعی سرد ! از غربت مدام ندبه های بی تو ، از این همه جاده که هر چه می روند ، به تو نمی رسند ؛ امیدم به جمعه حضور توست مولا . بیا و بار دیگر بر جان خسته جاده های سبز جمکران شکوفه لبخند بنشان

بیا مولا ... بیا مولا ...

(( اللهم عجل لولیک الفرج ))

تعجیل در فرج گل نرگس صلوات ...

 

زید عزه العالی

التماس دعای فرج ...

 

 

 

 


برچسب ها: سازمان دانش آموزی بروجرد، هفته نامه ی انجمن معرفتی - بصیرتی،

تاریخ : دوشنبه 3 شهریور 1393 | 08:38 ق.ظ | نویسنده : سازمان دانش آموزی شهرستان بروجرد | نظرات

  • باحال دانلود
  • نیدیا
  • کارت شارژ همراه اول