تبلیغات
وب سایت رسمی سازمان دانش آموزی شهرستان بروجرد - پنجمین هفته نامه انجمن معرفتی - بصیرتی خواهران

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان و احفظ نائب المهدی امامنا الخامنه ای

پنجمین هفته نامه انجمن معرفتی- بصیرتی خواهران

سازمان دانش آموزی شهرستان بروجرد

رمضان 93

 

بخش اول : مناسبتهای هفته ...

شنبه ←21 رمضان 1435 : شهادت حضرت علی (ع)

یکشنبه←22 رمضان 1435 : شب قدر

دوشنبه←23 رمضان 1435 : روز بزرگداشت آیت الله سید ابوالقاسم کاشانی

جمعه←27 رمضان 1435 : روز جهانی قدس (آخرین جمعه ماه مبارک رمضان)

بخش دوم : شهادت ...

شهادت یعنی فدا شدن انسان برای نیل به سرچشمه نور و نزدیک شدن به هستی مطلق است . شهادت عشق به وصال محبوب و معشوق در زیباترین شکل است . شهادت مرگی از راه کشته شدن است ، که شهید آگاهانه و به خاطر هدف مقدس و به تعبیر قرآن ((فی سبیل الله)) انتخاب می کند . یعنی شهید در راهی کشته میشود که هر دو ارزش آگاهانه و فی سبیل الله را داراست و چنین مرگی است که به تعبیر پیامبر اکرم (ص) : ((شریفترین و بالاترین نوع مردن است)) . و امام علی (ع) آن را گرامی ترین نوع مردن می داند .

شهید در لغت به معنی ((گواه)) است و در اصطلاح به کسی میگویند که در مجرای شهادت قرار گرفته و در راه خدا کشته میشود .

شهادت نوعی از مرگ نیست بلکه صفتی از ((حیات معقول)) است . زیرا حیات معمولی که متاسفانه اکثریت انسان ها را اداره می کند ، همواره خود و ادامه بی پایان خود را می خواهد، لیکن در حیات معقول فرد آن زندگی پاک از آلودگی ها که خود را در یک مجموعه بزرگی به نام جهان هستی در مسیر تکاملی می بیند که پایانش منطقه جاذبه الهی است . لذا شهید همواره زنده است و حیات و ممات او همواره صفتی برای حیات طیبه است .

 

 

بخش سوم : حدیث هفته

1← پیامبر اکرم (ص) می فرمایند : شهید درد کشته شدن را احساس نمی کند ، مگر در حدی که یکی از شما پوست دست خود را بین دو انگشت قرار دهد . (کنزالمعال – ج4 – ص398)

2← حضرت امام صادق (ع) می فرمایند : کسی که در راه خدا کشته شود خداوند هیچ یک از گناهان او را به روی او نمی آورد . (وسائل الشیعه – ج13 – ص85)

3← حضرت امام رضا (ع) می فرمایند : جهاد همراه امام عادل واجب است ، و هرکس پیکار کند و در راه دفاع از مال و ره توشه و جان خویش کشته شود شهید است . (وسائل الشیعه – ج11 – ص35)

 

بخش چهارم : زندگی نامه ...

(( شهید محمد ابراهیم همت ))

به روز 12 فروردین 1334 ه.ش در شهر رضا در خانواده ای متدین به دنیا آمد . محمد ابراهیم در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد . در دوران تحصیلش از هوش و استعداد فوق العاده ای برخوردار بود و با موفقیت تمام دوران دبستان و دبیرستان را پشت سر گذاشت . هنگام فراغت از تحصیل بویژه در تعطیلات تابستانی با کار و تلاش فراوان مخارج شخصی خود را برای تحصیل به دست میاورد و از این راه به خانواده زحمتکش خود کمک قابل توجه ای میکرد .

پدرش از دوران کودکی او چنین می گوید : (( هنگامی که خسته از کار روزانه به خانه بر میگشتیم ، دیدن فرزندم تمام خستگی ها را از وجودم پاک می کرد و اگر شبی او را نمی دیدم برایم بسیار تلخ و ناگوار بود . ))

شهید همت در جریان عملیات خیبر به برادران گفته بود : (( باید مفاومت کرده و مانع از باز پسگیری مناطق  تصرف شده توسط دشمن شد . یا همه این جا شهید می شویم و یا جزیره مجنون را نگه می داریم . )) رزمندگان نیز با تمام توان در برابر دشمن ایستادگی کردند . حاجی جلو رفته بود تا وضع جبهه توحید را از نزدیک بررسی کند ؛ که گلوله توپ در نزدیکی اش اصابت کرد و این سردار دلاور دعوت حق را لبیک گفت و سر انجام در 24 اسفند سال 62 ذر عملیات خیبر به لقاء خدا شتافت .

<< روحش شاد و یادش گرامی باد >>

 

بخش پنجم : وصیت نامه ...

(( فرازی از وصیت نامه شهید محمد ابراهیم همت ))

هر شب ستاره ای را به زمین میکشند و باز این آسمان غم زده غرق ستاره است  . جهل حاکم بر یک جامعه انسانها را به تباهی می کشد و حکومت های طاغوت مکمل های این جهل اند و شاید قرن ها طول بکشد که انسانی از سلاله پاکان زائیده شود و بتواند رهبری یک جامعه سر در گم و سر در لاک خود فرو برده را در دست گیرد و امام تبلور ادامه دهندگان راه امامت و شهامت و شهادت است . من متنفر بودم و هستم از انسان های سازش کار و بی تفاوت و متاسفانه جوانانی که شناخت کافی از اسلام ندارند و نمی دانند برای چه زندگی می کنند و چه هدفی دارند و اصلا چه می گویند بسیارند . ای کاش به خود می آمدند .

از طرف من به جوانان بگویید :

چشم شهیدان و تبلور خونشان به شما دوخته است

 

 

(( شهدا را یاد کنیم با ذکر صلوات ))

                               التماس دعای فرج ...تاریخ : یکشنبه 5 مرداد 1393 | 09:09 ق.ظ | نویسنده : سازمان دانش آموزی شهرستان بروجرد | نظرات

  • باحال دانلود
  • نیدیا
  • کارت شارژ همراه اول